Kapadokya'nın simgesi olan balon turları, bölgenin eşsiz güzelliğini görmeniz için harika bir fırsattır.Kapadokya'nın simgesi haline gelen balon turlarına katılarak bölgeyi en iyi şekilde gözlemleyebilirsiniz.

1 saat 30 dakika süren balon turu veya 45 dakika süren kısa uçuş, sizi Kapadokya'nın güzelliğini sabahın ilk saatlerinde ayaklarınızın altına serecektir.

Balon turları hava koşulları elverdiği sürece sabahları yapılmaktadır. Bölgemizde bulunan balon şirketlerine ait sepet sayısı 8, 10, 12 ve 20 kişilik olmak üzere toplam alanında uzman pilotlarla uçuşlar sağlanmaktadır.

Balon turu sırasında rahat ayakkabılar ve giysiler giyilmesi önerilir.  Balon pilotları profesyonel, sertifikalı ve deneyimlidir.

Bölgemizde Yapılan Kapadokya Turları aşağıdaki güzergahlarda yapılmaktadır.
Devrent vadisi-Paşabağ ve Zelve Peri Bacaları-  Paşabağ gezileri ve Çavuşin Köyü merkezi ve civarının gezilmesini  en son olarak ta otelimizin bulunduğu Kapadokya'nın el sanatları merkezi  ve Kızılırmak manzaralı Avanos'un gezilmesini özellikle tavsiye ediyoruz.
Ayrıca Göreme kiliseleri-Göreme panorama-Uçhisar kalesi- Kapadokya taş atölyeleri-Ortahisar köyü-Ürgüp Üç Güzeller-Ürgüp şehir merkezi-Mustafapaşa eski yunan evlerini de görmeden gitmemelisiniz.

Biraz daha zamanınız varsa yeraltı şehirlerini ve muhteşem vadileri , vadilerdeki kilise ve manastırları da  mutlaka görün.  (Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirleri, Ihlara vadisi Yaprakhisar-Selime manastırı-Agzıkarahan
Kervansaray-Halı dokuma atölyeleri)

YÜRÜYÜŞ TURLARI : İlçemize bağlı Çavuşin köyünden Göreme istikametindeki yürüyüş parkurlarını tavsiye ederiz.

Bölgemizde sık yapılan aktivitelerden jeep ve özellikle atv turları uzun soluklu coğrafi geziler yapabilmeniz adına tercih edebileceğiniz gezi araçlarındandır. Kapadokya Vadileri arasında yer alan parkurlarda ister rehberli isterseniz rehbersiz olarak Jeep veya ATV kiralayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 Yöresel folklor oyunları, oryantal gösterileri, yemek ve içecekler ile birlikte yorgunluğunuzu atabileceğiniz en önemli Kapadokya aktivitelerinden Türk Geceleri , yerli ve yabancı turistlerin en çok rağbet gösterdiği aktivitelerdendir.

 

 

 

 

 

Bölgemizde Türk Geceleri aktivitelerinde yada özel olarak bu hizmeti veren işletmeler bulunmaktadır.  Mevleviliğin sembollerinden olan sema gösterileri bölgemizde birçok noktada yapılmaktadır.

 

 

 

Binicilik turları ile kapadokya gezilerinizi daha otantik ve maceralı bir şekilde yaşayabilirsiniz. Rehberiniz eşliğinde en güzel vadileri at sırtında gezmek tatilinize unutulmaz anlar katacaktır.